FVBUSICOULOUR11
Zadania publiczne realizowane przez jednostkę
Wersja z: 2013-01-04 09:30:05. Zapisał:


Projekty realizowane przez Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu:

Projekt „PRACA DLA LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI"

W ramach projektu dofinansowywanego ze środków Gminy Wrocław organizujemy prace społecznie użyteczne osób skazanych, którym zamieniono karę pozbawienia wolności na prace społecznie użyteczne. Centrum jako projektodawca zorganizuje osobom skazanym kierowanym przez Sądy Rejonowe prace w zakresie:

  • porządkowania zaniedbanych publicznych terenów zielonych, które nie są administrowane przez wyodrębnione podmioty.
  • pomocy w porządkowaniu terenów zielonych administrowanych przez podmioty publiczne lub organizacje pozarządowe realizujące zadania publiczne ( szczególnie w reprezentacyjnych rejonach Wrocławia.)
  • zorganizowania pomocy organizacjom pozarządowym w zagospodarowaniu terenu zielonego służącego szczególnie wypoczynkowi dzieci, młodzieży, osób starszych i niepełnosprawnych).
  • wykonania drobnych prac remontowo - budowlanych na rzecz podmiotów publicznych ( w tym szkół, przedszkoli, innych samorządowych jednostek edukacyjno- opiekuńczych) oraz organizacji non profit, które administrują obiekty gminne na cele publiczne.
  • Centrum zorganizuje prace nie wymagające zezwoleń odpowiednich służb oraz prace nie wymagające profesjonalnych umiejętności remontowo - budowlanych
  • zorganizowania systematycznych prac polegających na opiece nad miejscami grzebalnymi osób pochowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (porządkowanie, pielęgnacja zieleni, dokonywanie nasadzeń kwiatów i drobnych krzewów, dbanie o wystrój przed kalendarzowymi świętami, dokonywanie drobnych napraw z zastosowaniem prac murarskich).

Okres realizacji projektu: Od 01.01.2009 do chwili obecnej.

 

Projekt „CENTRUM WSPIERANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z TERENU AGLOMERACJI WROCŁAWSKIEJ „SEKTOR 3"

Projekt Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych z terenu aglomeracji wrocławskiej „SEKTOR 3" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Priorytet V. Dobre rządzenie.
Działanie 5.4. Rozwój potencjału trzeciego sektora,
Poddziałanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego.
Projekt realizowany w partnerstwie: Fundacja Umbrella (Lider) oraz Gmina Wrocław (realizator Centrum Integracji Społecznej) i Stowarzyszenie „Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych – Tratwa" jako Partnerzy Projektu.
Celem głównym projektu jest wzrost aktywności społecznej/obywatelskiej mieszkańców powiatów objętych projektem .


Do celów szczegółowych projektu należy:
- podniesienie zdolności organizacyjnych/podejmowania działań społecznych przez 700 NGO z terenu powiatów objętych projektem
- zwiększenie wiedzy 700 NGO i 1800 osób zaangażowanych w działalności organizacji pozarządowych w zakresie diagnozowania luk kompetencyjnych w okresie od 01.2011- aktywizacja /integracja społeczności lokalnych na rzecz rozwoju społecznego na obszarze realizacji projektu.

Okres realizacji projektu:1 stycznia 2011r. - 28 lutego 2013r.

 

Projekt ,,EUROPRZEDSIĘBIORCA 45+"


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich.
Działanie 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.
Projekt EUROprzedsiębiorca 45+ skierowany jest osób fizycznych, które: ukończyły 45 rok życia, mieszkają na terenie Wrocławia (w myśl Kodeksu Cywilnego), są nie niezarejestrowane jako bezrobotne w PUP, nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu, zamierzają założyć działalność gospodarczą na terenie Dolnego Śląska w branżach wspierających przygotowanie regionu do EURO 2012 .

Okres realizacji projektu: od 01.02.2011r. do 31.05.2013r.

 

Projekt „PRACA BEZ BARIER"


„Praca bez barier" jest projektem realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich,
Podziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna niezatrudnionych, niepełnosprawnych mieszkańców Wrocławia. Projekt adresowany jest do 120 osób które są: nieaktywne zawodowo , niepełnosprawne (z orzeczeniem o niepełnosprawności), w wieku 15 -64 lat, są mieszkańcami Wrocławia (w myśl Kodeksu Cywilnego) . Projekt zakłada 6 edycji szkoleniowych ( w tym staże zawodowe lub zewnętrzne szkolenia zawodowe)- każda trwa w zależności od wyboru ścieżki szkoleniowej od 2 do 5 miesięcy.

Okres realizacji projektu: 01.09.2011 do 31.07.2013

 

Projekt ,,EDUKACJA I PRACA BEZ BARIER"


„Edukacja i praca bez barier" jest projektem realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
Priorytet VII. Promocja Integracji Społecznej,
Podziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem projektu „Edukacja i praca bez barier" jest aktywizacja zawodowa i społeczna oraz wyrównanie szans edukacyjnych młodych, niepełnosprawnych mieszkańców Wrocławia. Projekt adresowany jest do 160 osób: niezatrudnionych niepełnosprawnych mieszkańców Wrocławia w wieku 15 – 24 lat (z orzeczeniem o niepełnosprawności), którym stan zdrowia okresowo lub trwale utrudnia podjęcie zatrudnienia (bez orzeczenia o niepełnosprawności)
Szkolenia w Centrum łączone są ze stażami zawodowymi u pracodawców.


Okres realizacji projektu: 01.09.2011 - 31.07.2014


Copyright © 2015 Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu
Odsłon : 24838